رد کردن لینک ها

حیوانات خانگی

بیمه حیوانات خانگی سامان

امروزه نگهداری از حیوانات خانگی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. شاید تنهایی بعضا انسان را به نگهداری از یک حیوان خانگی ترغیب کند و یا حتی چشم و هم چشمی‌ها و تغییر در سبک زندگی‌ها باعث بالا رفتن این آمار شده باشد. اما با گذشت زمان کوتاهی یک رابطه احساسی عمیق بین انسان و حیوان خانگی او شکل می‌گیرد و همین امر باعث خواهد شد که سلامتی، شادابی و بشاش بودن حیوان خانگی برای صاحبش مهم و حیاتی باشد. اکثر خانواده‌هایی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، به آن مانند فرزند خود علاقه داشته و به سلامتی او اهمیت می‌دهد و دست به هرکاری می‌زند تا از او در برابر خطرات و تهدیدات مراقبت کند.

تمام این مسائل باعث شد تا شرکت‌های بیمه به این فکر برسند تا حیوانات خانگی افراد را تحت بیمه‌هایی مانند درمان قرار دهند. هزینه‌های نگهداری از حیوانات خانگی به خودی خود سنگین است، هزینه درمان بالا در مواقع بیماری این هزینه‌ها را به مراتب بالاتر می‌برد. البته ناگفته نماند که تاکنون تنها بیمه پاسارگاد،بیمه سامان و بیمه دانا بوده اند که اقدام به صدور بیمه نامه پت و حیوانات خانگی کرده اند. بیمه حیوانات خانگی در حال حاضر هزینه های درمانی سگ و گربه را تامین می‌کند.

دانلود فایل کامل شرایط عمومی بیمه نامه حیوانات خانگی بیمه سامان

ماده اول: اساس قرارداد

این بیمه نامه براساس قانون بیمه مصوب اردیبهشت ماه سال 1316و به پیشنهاد کتبی بیمه گذار (که جزء لاینفک بیمه نامه است) تنظیم شده و مورد توافق طرفین است. بخشی از پیشنهاد کتبی بیمه گذار که مورد قبول بیمه گر نیست و هم زمان یا قبل از صدور بیمه نامه به صورت کتبی به بیمه گذار اعلام شده است. جزء تعهدات بیمه گر محسوب نمیشود.

ماده دوم: تعاريف و اصطلاحات

تعاریف و اصطلاحات مذکور در این بیمه نامه صرف نظر از هر مفهوم دیگری که داشته باشد، با این مفاهیم استفاده شده اند :

 1. بیمه گر: شرکت بیمه دارای مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران که مشخصات آن در این بیمه نامه درج شده است و جبران هزینه های بیمارستانی ، جراحی ناشی از حوادث و بیماری های ناشی از آن و سایر هزینه های تحت پوشش را طبق شرایط مقرر در این بیمه نامه به عهده میگیرد .
 2. بیمه گذار: بیمه گذار شخص حقیقی یا حقوقی مذکور در این بیمه نامه است که بیمه را خریداری نموده و متعهد پرداخت حق بیمه ی آن میباشد.
  تبصره : در دو بخش انفرادی شامل مالک و صاحب دام (سگ، گربه و پرندگان تزئینی) و عمومی شامل شهرداری ها، انجمن حمایت از حیوانات، سازمان دامپزشکی، سازمان هلال احمر، نیرو های نظامی و انتظامی و … (راساً و یا مشارکتی)
 3. بیمه شده : بیمه شده دام کوچک یا پرنده مندرج در جدول مشخصات این بیمه نامه است که متعلق به بیمه ذار باشد. (در این بیمهنامه منظور از دام همان دام کوچک است)
 4. دام هاي كوچک و پرندگان : عبارت است از هر قلاده سگ یا گربه و یا هر قطعه پرنده ی تزیینی از قبیل طوطی، کاسکو، مینا، فنچ، قناری و …
 5. موضوع بیمه : عبارت است از پرداخت هزینه های جراحی و بیمارستانی ناشی از حوادث و بیماری دام های کوچک و پرندگان که طی این بیمه نامه در تعهد بیمه گر قرار گرفته است.
 6. مدت بیمه نامه : مدت بیمه نامه یکسال تمام شمسی است، تاریخ شروع و انقضای آن با توافق طرفین در بیمه نامه درج میشود.
 7. اعتبار بیمه نامه : اعتبار بیمه نامه و تعهد بیمه گر با رعایت دوره انتظار بعد از پرداخت حق بیمه و یا اولین قسط حق بیمه آغاز میگردد و بیمه گذار مدیون باقی مانده حق بیمه خواهد بود مگر اینکه تاریخ موخری کتباً مورد توافق قرار گیرد. ولی در هر حال پایان مدت قرارداد در صورت نبودن شرایط خلاف تاریخ مندرج در بیمه نامه میباشد.
 8. فرانشیز : سهم بیمه گذار از خسارت است که میزان آن در شرایط خصوصی بیمه نامه تعیین میشود.
 9. حادثه : هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی و یا ایجاد شرایط جدیدی که بدون قصد و اراده بیمه گذار در محدوده جغرافیایی ذکر شده در جدول مشخصات بوجود آمده و باعث مراجعه به دامپزشک میگردد.
 10. شرايط مزمن يا مداوم : مواردی از قبیل حساسیت های پوستی که به عنوان حادثه تلقی شده و مهم نیست چند بار به دامپزشک مراجعه شود.
 11. بیماري : هر گونه عارضه جسمی و اختلال در اعمال طبیعی و جهاز مختلف بدن طبق تشخیص دامپزشک است.
 12. حق بیمه : وجهی است که بیمه گذار باید در مقابل تعهدات بیمه گر بپردازد. انجام تعهدات بیمه گر موکول به پرداخت حق بیمه به نحوی است که در شرایط خصوصی بیمه نامه توافق شده باشد.
 13. پرداخت حق بیمه : در صورت نبودن شرط خلاف، بیمه گذار باید حق بیمه تعیین شده در شرایط بیمه نامه را به نحوی که در قرارداد بیمه توافق شده است در قبال دریافت بیمه نامه و قبض رسید. به بیمه گر پرداخت کند.
 14. دوره انتظار : مدت زمانی است که در طول آن بیمه گر تعهدی به جبران خسارت ندارد که در این بیمه نامه 2هفته از زمان صدور بیمه نامه میباشد.
 15. زمان و شرايط ثبت نام : در موارد انفرادی هنگام مراجعه و ارایه ی درخواست کتبی بیمه گذار (صاحب یا مالک دام) و در موارد گروهی هنگام ثبت نام اولیه (عضو گیری) و یا زمان تمدید بیمه نامه میباشد.
  بدین منظور ارایه گواهی سلامت بیمه شده توسط صاحب دام یا پرنده که به تایید دامپزشک معتمد شرکت رسیده باشد و همچنین تصویر برابر با اصل شناسنامه دام و داشتن شماره میکرو چیپ هنگام ثبت نام ضروری میباشد.
 16. محدوديت سني : عضو گیری و ثبت نام برای بار اول برای سگهای بیش از دو ماه و زیر هشت سال و گربه های بیش از دو ماه و زیر ده سال میسر میباشد.
 17. محدوده جغرافیايي اعتبار بیمه نامه : سراسر مرزهای داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران.
 18. نقض يا عیوب و اختلال هاي مادرزادي : ناهنجاریهایی که از بدو تولد وجود داشته باشد و میتوانند سبب بیماری شوند.
 19. اختلال هاي ژنتیکي (ارثي) : ناهنجاری هایی که به صورت ژنتیکی از والدین به فرزندان منتقل میشود و ممکن است سبب بیماری شود

1- بیمه درمان دام هاي كوچک :

1-1- هزينه هاي منجر به جراحي و يا بستري شامل : تشخیص اولیه (ویزیت) آزمایشگاهی، رادیوگرافی، بیهوشی و نسخ دارویی (براساس فهرست داروهای مجاز و مورد تایید سازمان دامپزشکی کشور) میباشد.
1-2- هزینه های مربوط به درمان حوادثی از قبیل زخمهای ناشی از گازگرفتگی، سوختگی ها، شکستگی ها، برق گرفتگی، پارگی، آسیب و ضربات وارده به بافت نرم، پارگی تاندون، پارگی زبان، جراحی جسم خارجی، زخم ها و شرایط مزمن یا مداوم از قبیل حساسیتهای پوستی.
1-3-
هزينه هاي مربوط به درمان بیماريها از قبیل: آکنه، آلرژیها، آریتمی، آسم، عفونتهای مثانه، برونشیت، گرفتگی قلب، کولیت (ورم مخاط روده بزرگ) ورم ملتحمه، بیماری کوشینگ، اسهال، دیابت، عفونت گوش، سرماخوردگی، گاستریت (التهاب معده) Near drowning ،، فشار خون بالا، لارنژیت، لوسمی، بیماری لایمhot spots )pyotraumatic dermatitis( ،هپاتیت ( ،)water inhalationپنومونی، مسمومیت ها، عفونت های دستگاه تنفسی، سینوزیت، تومور.
1-4-
هزينه هاي مربوط به جراحي سرطان از قبیل : سرطان ریه، سرطان تیرویید، لنوسارکوم، پوست (تومور مست سل)، سرطان روده، استخوان و لوسمی، انجام هزینه های جراحی شامل: تشخیص اولیه، بیهوشی، شیمی درمانی، رادیو تراپی، و خدماتی از قبیل MRIرادیو گرافی کنتراست CTسونوگرافی (اولتراسوند) میباشد. (حداکثر تا %50سقف تعهدات سالانه)

2- بیمه درمان پرندگان

پرندگان همانند سایر دامهای کوچک در مقابل بیماری ها و ریسک های سلامت آسیب پذیرند بنابراین بیمه ی پرندگان شامل :
2-1- هزینه های جراحی های ناشی از حوادث و بیماری ها و هزینه های تشخیص اولیه (ویزیت)، آزمایشگاهی، رادیوگرافی (اولتراسوند)، بیهوشی و نسخ دارویی منجر به جراحی و بستری در بیمارستان.
2-2- هزینههای جراحی از جمله جراحی ناتوانی دفع تخم، پارگی ناشی از حمله حیوانات، سوختگی، جراحی جسم خارجی، شکستگی ها و زخمها

بازگشت به بالای صفحه