رد کردن لینک ها

جامع عمر و زندگی

بیمه جامع عمر و زندگی سامان

بیمه عمر

یکی از ممتازترین طرح‌های بیمه عمری که هم اکنون در بین شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود، بیمه عمر و تشکیل سرمایه  و سامان است.  شما به عنوان بیمه شده می‌توانید هر کدام از سبدهای سرمایه‌گذاری در بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان را انتخاب کنید و تا زمانی که در قید حیات هستید از مزایای این سرمایه‌گذاری از جمله وام و برداشت از اندوخته و یا سایر پوشش‌های دیگر این بیمه‌نامه استفاده کنید. در صورت فوت بیمه شده سرمایه فوت به همراه اندوخته بیمه‌نامه به ذینفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

1- بیمه جامع عمر و سرمایه سامان چیست؟ چرا باید بیمه عمر داشته باشیم؟

 • بيمه جامع عمر و سرمایه یعنی خودت رو در برابر حوادث غیر قابل پیشبینی بیمه کنی.
 • یعنی بتونی خیلی راحت بعد 15 سال بدون کار کردن هر ماه حقوق دریافت کنی.
 • یعنی بدون سابقه کار و مبنای حقوق بتونی حقوق بازنشستگی بگیری.
 • یعنی بتونی هنگام بروز مشکل مالی بدون چک و ضامن و سفته از مبلغ پرداختی وام بگیری.
 • یعنی برای آینده خودت، همسرت و فرزندانت برنامه ریزی داشته باشی.
 • یعنی وقتی بچه هات کوچیکن بيمه شون میکنی تا سن 15 سالگی برسن بتونی بهترین مدرسه ثبت نام کنی.
 • خیالت بابت جهیزیه و خونه و ماشین و سرمایه برای کار راحت باشه.
 • یعنی در صورتیکه خدایی نکرده دچار بیماری شدی نگران هزینه های درمان نباشی.
 • یعنی اگه یه روز بر اثر حادثه دیگه  نتونستی کار کنی ، نگران خانوادت و مشکلات اقتصادی نباشی.
 • بیمه عمر یعنی برنامه ریزی ، یعنی آینده نگری ، یعنی کم کردن ریسک ، یعنی داشتن هدف.
 • یعنی دوست داشتن خانواده و با فکر زندگی کردن

برخلاف ایران بیمه عمر در سایر کشور های جهان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. برای مثال در کشوری مثل ژاپن 36% مردم تحت پوشش بیمه عمر هستند. طبق آمار رسمی در سال 2016 سرانه کشور آلمان حداقل یک بیمه عمر خریده‌اند. یکی از علل نرخ نفوذ پایین بیمه عمر در ایران می‌تواند در دسترس نبودن اطلاعات کافی و عدم آگاهی درمورد مزایای بیمه عمر باشد. پس در ابتدا سعی می کنیم شما را با بیمه جامع عمر و سرمایه سامان و مزایای آن آشنا کنیم.

2- انواع نام‌های بیمه عمر

بیمه عمر با نام های مختلفی شناخته میشه.

 • بیمه عمر و پس انداز
 • بیمه نوزادان
 • کودکان و نوجوانان
 • بیمه عمر جامع زندگی
 • بیمه تمام عمر
 • بیمه عمر زمانی
 • حامی ( هزینه های کفن و دفن)
 • بیمه جهیزیه
 • بیمه مهریه

که همگی یک معنی رو میدن و برای یک هدف  تهیه میشوند. پس خیلی درگیر این تنوع اسمی نشوید.

3- مزایای بیمه جامع عمر و سرمایه سامان

3-1- انعطاف‌پذیری در پرداخت حق بیمه بسته به میزان درآمد هر شخص

اولین و بزرگ ‌ترین مزیت بیمه عمر این است که شما با هر شرایطی قادر به تهیه آن هستید. یعنی شما بسته به درآمد خود می توانید مبلغ حق بیمه را انتخاب کنید. البته به این موضوع توجه کنید که حق بیمه ای که می‌پردازید مستقیماً روی سرمایه عمر شما تأثیر می‌گذارد. سرمایه فوت به ‌صورت ضریبی از حق بیمه ماهانه محاسبه می‌شود که همان ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر است. با ذکر یک مثال ساده این قضیه را شفاف تر بیان می کنیم. تصور کنید شما مبلغ 100 هزار تومان به‌عنوان حق بیمه عمر بپردازید. مبلغ حق بیمه شما در یک سال 1.200.000 تومان و سرمایه عمر شما 30 میلیون تومان خواهد بود. شاید این مبلغ در ابتدا ناچیز به نظر برسد؛ اما باید توجه کرد که این 30 میلیون از اولین لحظه صدور بیمه ‌نامه به‌عنوان سرمایه فوت فرد وجود دارد.

3-2- امکان دریافت وام تا ۹۰% حساب اندوخته از پایان سال اول بدون ضامن و وثیقه

اگر به هر دلیلی به پول احتیاج داشتید و سرمایه خود را در بیمه عمر پس‌انداز کرده‌اید اصلاً نگران نباشید. بعد از گذشت مدت معین یک سال بدون هیچ تشریفاتی اعم از معرفی ضامن و ارائه وثیقه تا 90% ارزش بازخرید خود را وام بگیرید. برای مثال اگر ارزش بازخریدی شما تا آن لحظه 10 میلیون تومان باشد شما می‌توانید تا 9 میلیون تومان وام دریافت کنید.

3-3- دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق ‌بیمه زودتراز تاریخ سررسید

مبنای تخصیص سود در این بیمه نامه براساس تاریخ پرداخت حق بیمه بوده نه تاریخ سررسید. بنابراین درصورت پرداخت حق بیمه زودتر از تاریخ سررسید، مبلغ پرداختی به اندوخته اضافه شده و از همان تاریخ مشمول محاسبه سود می گردد. این ویژگی باعث افزایش مبلغ اندوخته و افزایش نفع سرمایه گذاری برای بیمه گذار خواهد شد.

3-4- عدم وجود جریمه دیركرد در پرداخت حق‌بیمه

در صورتی که حق‌بیمه‌ها دیرتر از سررسید پرداخت گردد، از همان روزی که پرداخت صورت گرفته به حق بیمه سود تعلق خواهد گرفت و جریمه‌ای بابت دیركرد تعلق نخواهد گرفت. به علاوه تا زمانی كه بیمه‌نامه دارای اندوخته است پوشش های فوت و اضافی به قوت خود باقی خواهند بود و بیمه‌گذار می‌تواند اقساط خود را ادامه دهد.

3-5- انعطاف پذیری در بیمه نامه

با توجه به بلند مدت بودن بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، امكان تغییر در شرایط بیمه نامه در ابتدای هر سال بیمه ای در طی مدت قرار داد فراهم می باشد. این بدین معنی است که شما می توانید در روش پرداخت (سالیانه، ماهیانه و …) و یا پوشش های انتخابی تغییرات دلخواه را به وجود آورید.

3-6- معافیت مالیاتی

یکی از مزایای بیمه عمر این است که سرمایه آن از هرگونه مالیاتی (مالیات بر ارث، مالیات بر درآمد،..) معاف است. در این حالت بعد از فوت شخص بیمه‌ شده نه تنها سرمایه بین ذینفعانی که خود فرد انتخاب کرده است تقسیم می‌شود؛که هیچ مالیاتی نیز مشمول این سرمایه نمی‌شود.

3-7- تعیین ذینفع توسط بیمه‌گزار

در بیمه عمر می‌توان از قانون وراثت تبعیت نکرد و سرمایه اندوخته شده و سرمایه فوت را به هر نسبتی بین افراد مد نظر فرد بیمه‌ شده تقسیم نمود. برای مثال اگر مرد یا زنی تمایل داشته باشند که سرمایه بیمه عمرشان از وراثت خارج شود (بین وارثان قانونی تقسیم نشود) و تنها به همسرشان برسد می‌توانند این موضوع را در بیمه‌ نامه مشخص کنند تا بعد از مرگشان طبق آن عمل شود.

4- پوشش های بیمه جامع عمر و سرمایه سامان

حال که با ویژگی های شگفت انگیز و مزایای بیمه عمر اشنا شده اید در ادامه به بررسی پوشش های بیمه عمر می پردازیم :

بیمه عمر موارد متعددی را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته همان‌طور که از عنوان “بیمه عمر” برمی‌آید اولین مسئله تحت پوشش بیمه عمر، فوت فرد است. اما فوت، تنها پوشش بیمه عمر نیست. بیمه عمر خدمات متعددی ارائه می‌دهد که قابلیت سازگار شدن با شرایط افراد مختلف را دارد. چه آن‌هایی که از لحاظ مالی تمکن دارند چه آن‌هایی که در مضیقه هستند، چه افراد مسن و چه کودکان، چه آن‌هایی که بیمار هستند و چه کسانی که سلامت‌اند. در ادامه به‌ تفصیل در مورد هر یک از این پوشش‌ها توضیح خواهیم داد.

4-1- خطر فوت به هر علت

سرمایه فوت، مبلغی است که در صورت فوت فرد به هر علت حتی فوت طبیعی، فوت بر اثر بیماری، حادثه، زلزله، تصادف رانندگی و … به بازماندگان پرداخت می شود. این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و … پرداخت می شود. همچنین انتخاب بازماندگان ( که در بیمه نامه به عنوان ذینفعان مشخص می شود) در اختیار بیمه گذار می باشد. بطور مثال شخص میتواند فرزند ۲ ساله خود، مادر، خواهر، همسر و … را ذینفع قرار دهد.

4-2- خطر فوت بر اثر حادثه

ابتدا تعریف دقیقی از حادثه داشته باشیم. حادثه یعنی واقعه ناگهانی شدید که مستقیماً بر اثر یک نیروی خارجی و بدون اراده بیمه شده سبب جراحت یا آسیب بدنی (به تشخیص پزشک) شود.

یکی دیگر از پوشش‌های بیمه عمر، سرمایه فوت بر اثر حادثه است. با دریافت این پوشش اگر علت فوت بیمه‌شده، حادثه‌ای باشد که عمدی در آن نبوده است، شرکت بیمه هزینه‌ ای مضاف بر سرمایه عمر بیمه‌ شده را به ذینفعان او پرداخت خواهد کرد. در این حالت نیز ضریبی وجود دارد و با انتخاب عدد بزرگ‌تر شما باید هزینه بیشتری بپردازید. اما سرمایه فوت بر اثر حادثه به‌ تناسب آن ضریب افزایش می‌یابد. برای مثال اگر این ضریب بین صفر تا 3 باشد و شما ضریب 3 را انتخاب کنید، سرمایه فوت بر اثر حادثه سه برابر سرمایه عمرتان خواهد بود.

4-3- نقص عضو و ازکارافتادگی به هر علت

یکی دیگر از خطراتی که زندگی انسان را دگرگون می‌کند نقص عضو و هر اتفاقی است که امکان ادامه شغل و درآمدزایی را از بیمه‌شده بگیرد. بیمه عمر برای ازکارافتادگی نیز چاره‌ای اندیشیده است. در میان پوشش‌های بیمه عمر این پوشش نسبتاً گران‌تر است اما شرایط و مزایای فوق‌العاده‌ای نیز دارد.
نقص عضو به معنای ازکارافتادگی دائمی یکی از اعضای بدن است. برای سرمایه این مورد نیز شما می‌توانید در ابتدای کار ضریب نقض عضو مدنظرتان را انتخاب کنید. هر شرکت ضرایب مشخصی را ارائه می‌دهد. برای مثال اگر ضریب 3 را انتخاب کنید بدین معناست که در صورت بروز چنین خسارتی، 3 برابر سرمایه عمر به شما پرداخته خواهد شد.

ازکارافتادگی به معنای اتفاقی است که فرد دیگر قادر به ادامه شغل خود نباشد. برای مثال کسی که گوینده است اگر مشکل اساسی حنجره پیدا کند ازکارافتاده محسوب می‌شود. البته ازکارافتادگی دوره انتظار دارد. یعنی اگر اتفاقی برای بیمه‌گزار بیافتد که قادر به ادامه شغلش نباشد شرکت بیمه برای تائید ازکارافتادگی‌اش برای مثال 5 ماه صبر می‌کند تا نسبت به دائمی بودن آن مطمئن شود.

در مورد ازکارافتادگی نیز به این صورت است که شرکت بیمه درصد مشخصی از سرمایه عمر را به‌عنوان غرامت می‌پردازد. این غرامت، سقف معینی دارد که آن نیز در اساسنامه شرکت بیمه ذکر شده است. همان‌طور که می‌بینید این پوشش در شرایط سخت و طاقت‌فرسای ازکارافتادگی، شرایط نسبتاً مناسبی برای بیمه‌گزار ایجاد می‌کند. لذا خرید این پوشش حتی اگر لازم باشد هزینه بیشتری پرداخته شود پیشنهاد می‌شود.

4-4- بیماری ها

زمانی که یکی از اعضای خانواده دچار بیماری می شود. علاوه بر مشکلات روحی و انرژِی مضاعفی که باید برای مقابله با بیماری صرف کند، با چالش دیگری رو به رو می شود که آن تامین هزینه های درمانی می باشد. 5 نوع بیماری خاص تحت پوشش بیمه عمر قرار می‌گیرند. این بیماری‌ها شامل سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی (ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان، قلب) هستند.

پوشش این بیماری‌ها بدین معناست که در صورت ابتلای بیمه‌شده به هر یک از این بیماری‌ها بعد از شروع قرارداد بیمه عمر، شرکت بیمه درصدی از سرمایه عمر را به‌صورت کمک‌ هزینه درمان به بیمه‌ شده می‌پردازد. دقت داشته باشید که شرکت بیمه درصورتی‌ که متوجه شود بیمه‌ شده قبل از شروع قرارداد بیمه مبتلا به بیماری بوده است و این موضوع را اعلام نکرده است می‌تواند هیچ هزینه‌ای بابت این پوشش نپردازد و بیمه‌ نامه را فسخ کند.

4-5- هزینه پزشکی جراحات ناشی از حادثه

بیمه عمر هزینه پزشکی جراحات ناشی از حادثه را نیز به شما می‌پردازد. هزینه پرداخته شده نیز مانند موارد دیگر پوشش به‌ صورت درصدی از سرمایه عمر و تا سقفی معین محاسبه می‌شود.

بیمه هاي عمر در مراحل بدوي خود برپايه اصول علمي و فني در رابطه با جدولهاي حق بیمه و نحوه انتخاب مخاطرات پايه گذاري نشده بود. در واقع پیدايش جدول مرگ و میر نقطه عطفي در تاريخچه بیمه عمر محسوب مي شود. به همین دلیل امروزه بیمه گران در زمان گزينش بیمه گذاران عوامل زير را براي قبول يا رد يك پیشنهاد و تعیین حق بیمه مناسب وضعیت سني و سلامت بیمه گذار در نظر مي گیرند.

شرایط بیمه جامع عمر و سرمایه سامان

سن در بیمه هاي عمر

سن بیمه گذار عامل اصلي تعیین نرخ حق بیمه به شمار مي رود. به همین دلیل جداول حق بیمه با كاربرد جدول مرگ و میر، هزينه هاي بیمه گر و نرخ سود حاصل از سرمايه گذاري تنظیم مي شود.

جنسيت

در اغلب مناطق جهان به اثبات رسیده است كه زنان از عمر طولاني تري برخوردارند و متوسط طول عمرشان بیشتراست. بدين جهت در شركتهاي بیمه جداول جمعیتي نیز برحسب مردان و زنان تهیه مي شود كه اين جداول در زمان محاسبه حق بیمه به كار مي آيد.

وضعيت جهاني ساختار فیزيكي بدن

وضعيت جهاني ساختار فیزيكي بدن انسان يكي از عوامل مهم و تعیین كننده در انتخاب و يا رد شخص متقاضي بیمه عمر به حساب مي آيد. پیشرفت علم پزشكي و تشخیص پزشكي و آزمايشهاي متعددي كه انجام مي شود بیمه گر را در وضعیت كاملا مناسبي قرار مي دهد تا با آگاهي نسبت به پذيرش يك بیمه شده با نرخ استاندارد و يا غیراستاندارد و يا اضافه نرخ پزشكي بیمه نامه عمر صادر كند.

تاريخچه سلامتي خانواده

بسیاري از آمار و تجربه ها نشان داده كه عمر طولاني و زياد يك امر موروثي در خانواده هاست. عمرطولاني ممكن است ريشه در توارث و يا محیط و شرايط زيست خانواده داشته باشد. بعضي از بیماريها موروثي است و به همین دلیل علت مرگ والدين و يا ساير اعضاي خانواده مي تواند در زمان پذيرش خطر عامل تعیین كننده محسوب شود.

شغل و حرفه

در كشورهايي كه شركتهاي بیمه، بیمه هاي عمر گروهي صنعتي را در بازار عرضه مي كنند، شغل و حرفه بیمه گذاران يكي از مهمترين عوامل ارزيابي خطر محسوب مي شود. زيرا بسیاري از مشاغل اثرات ناخوشايند خود را به مرور بر زندگي بیمه گذاران نشان مي دهد. زيرا افرادي كه در معادن كار مي كنند و يا شرايط محیط كارشان مساعد و مناسب نیست در درازمدت با مرگ و میر بیشتري در مقايسه با سايرگروه ها روبه رو مي شوند.

طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان، براساس مدل‌های شناخته شده جهانی طراحی گردیده است. بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه سامان، نوعی بیمه مادام‌العمر است. این بیمه نامه پوشش‌های ضمانت شده و قابل انعطاف با هزینه‌های مناسب را به شما ارائه میدهد.

بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان کاملاً انعطاف پذیر است. به گونه ای که منطبق بر شرایط و نیازهای شما طراحی گشته و در طی مدت اعتبار بیمه نامه می تواند همراه و هم گام با نیازهای شما شرایط قراداد تغییر یابد بدون آنکه نیازی به فسخ آن باشد.

1- پوشش بیمه فوت ناشی از حادثه: این پوشش به افراد ۱ الی ۶۰ ساله تعلق می گیرد. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه، سرمایه فوت ناشی از حادثه بعلاوه سایر منافع مندرج در بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه، پس از کسر هرگونه بدهی بیمه گذار، تا سقف 3 برابر سرمایه فوت عادی به استفاده کنندگان در صورت فوت، پرداخت خواهد شد.
2- پوشش از کار افتادگی: این پوشش به افراد ۱ الی ۶۰ ساله تعلق می گیرد. بیمه گر متعهد می گردد غرامت از کارافتادگی دائم در اثر تحقق خطر حادثه را تا سقف 1 برابر سرمایه فوت عادی به بیمه شده پرداخت نماید.
3- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و درآمد از کار افتادگی: این پوشش به افراد ۱ تا ۶۵ ساله تعلق می‌گیرد. بیمه گر متعهد می گردد که در صورت از کارافتادگی کلی ناشی از حادثه و یا بیماری، اقساط حق بیمه را در بیمه نامه منظور نماید. مبلغ اقساط حق بیمه برابر با اقساط حق بیمه در سال وقوع نقص عضو و یا از کارافتادگی کلی بوده و در صورت وقوع هریک از حالتهای زیر، پایان می یابد.
الف) خاتمه بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه
ب‌) ده سال از زمان شروع تعهد
پ) اتمام از کارافتادگی یا نقص عضو
ت) سن ۶۵ سالگی تمام بیمه شده
مبلغ منظور شده با تائید بیمه گر می تواند ضریبی از اقساط حق بیمه باشد.
4- پوشش امراض خاص : بیمه گر در ازای دریافت حق بیمه اضافی مربوط، متعهد می گردد در صورت ابتلای بیمه شده به بیماریهای انفارکتوس قلبی، جراحی عروق قلب، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن تا سقف ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال و تا سن ۶۰ سالگی، هزینه های بیمارستانی بیمه شده را که توسط سایر بیمه گران، پرداخت نگردیده باشد، را پرداخت نماید.

شرکت بیمه سامان، علاوه بر پشتوانه قوی مالی خود و همچنین اعتبار گروه مالی سامان، همانند دیگر مؤسسات بیمه تحت نظارت و کنترل بیمه مرکزی ایران قرار دارد. ۵۰ درصد حق بیمه‌های پرداخت شده توسط بیمه گذار را نزد بیمه مرکزی ایران بیمه اتکایی خواهد بود.
ضمن آنکه بطور اصولی بخشی از ریسک این طرح بیمه ای همانند دیگر طرح های بیمه ای به مؤسسات معتبر بیمه گران اتکائی بین المللی منتقل خواهد شد.

برای دریافت وام باید حداقل یکسال از مدت بیمه نامه گذشته باشد و حداقل مبلغ وام ۲۰۰ هزار تومان است . بازپرداخت آن برای مبالغ بالاتر از 10 میلیون ریال ، 24 ماهه و طی 4 قسط شش ماهه و برای مبالغ کمتر از 10 میلیون ریال ، 12 ماهه و طی 2 قسط شش ماهه می باشد که در صورت پرداخت اقساط بیمه نامه و موجودی اندوخته ، بدون هیچ تشریفاتی و فقط با ارایه بیمه نامه و کارت شناسایی ، چک وام در وجه ذینفع حیات صادر خواهد گردید و همچنین می تواند بعد از اتمام هر وام بلافاصله درخواست وام جدید نماید.

شامل جریمه دیرکرد میشود که به صورت روزشمار محاسبه می گردد . 22% سود وام + 4.5% جریمه ( جمعاً 26.5 درصد )

اقساط حق بیمه ، حداکثر تا یک ماه پس از سررسید اقساط ، باید پرداخت شود . به جز اولین قسط بیمه نامه که شرط جاری شدن تعهدات بیمه گر می باشد . در غیر اینصورت : چنانچه اندوخته صندوق بیمه گذار ، برای پوشش هزینه های مربوطه کفایت کند ، بیمه گر با استفاده از آن ، بیمه نامه را ادامه خواهد داد . چنانچه اندوخته صندوق بیمه گذار برای پوشش کلیه ی هزینه ها کفایت ننماید ، بیمه نامه به حالت تعلیق درآمده و بیمه گر هیچگونه تعهدی در قبال پوشش های بیمه ای ارائه شده نخواهد داشت .

بلی؛ اعمال تغییرات در شرایط بیمه نامه در طول مدت قرارداد در سررسید هر یک از سنوات بیمه ای مقدور می باشد .

طبق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم سرمایه بیمه عمر و نیز اندوخته حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته، تماماً از پرداخت مالیات معاف می‌باشند و نظر به ماده ۱۸ قانون مالیات های مستقیم بند (۲- ج) مبالغ پرداختی از بابت بیمه عمر می‌توانند جزو هزینه‌های قابل قبول مؤسسات از نظر مالیات به حساب آیند.

در بیمه عمر پس از پایان 10 سال ، سود حاصل از اندوخته به صورت مستمری قابل پرداخت می باشد که بیمه گذار می تواند آنرا به صورت یکجا دریافت کند در حالیکه در بیمه تأمین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگی مستلزم پرداخت 30 ساله حق بیمه است و فقط به صورت ماهیانه به فرد پرداخت می شود . در بیمه های عمر پس از مرگ بیمه گذار ، اندوخته و سود حاصل از آن و سرمایه فوت به ذینفعان قابل پرداخت است . در حالیکه در بیمه تأمین اجتماعی پس از مرگ بیمه شده منافع حاصل از آن صرفاً به همسر و یا دختر بیمه شده ( در صورت مجرد بودن و نداشتن منبع مالی ) تعلق می گیرد . بیمه های عمر قابلیت برداشت از اندوخته را دارند در حالیکه در بیمه تأمین اجتماعی چنین امکانی وجود ندارد . بیمه های عمر سود سرمایه گذاری و مشارکت در منافع دارند در صورتیکه بیمه تأمین اجتماعی این سود را ندارد . پوشش فوت عادی و فوت حادثی در بیمه های عمر قابل انعطاف بوده لیکن در تأمین اجتماعی این تنوع وجود ندارد .

با تکمیل فرم استعلام فوری بیمه، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره تخصصی را خدمت تان ارائه خواهند نمود.

مدارک مورد نیاز جهت پرداخت خسارت عمر و حوادث انفرادی

 • در صورت فوت بیمه شده

  • كپي برابر اصل گواهی فوت و جواز دفن
  • کپی برابر اصل گزارش معاینه جسد و گواهی پزشکی قانونی با ذکر علت فوت (در مواردی که علت فوت در گواهی فوت و جواز دفن نامعلوم قید شده است)
  • کپی برابر اصل گواهی انحصار وراثت، شناسنامه و کارت ملی ذینفعان فوت / وراث قانونی (در صورت درخواست)
  • فرم اعلام خسارت به همراه شماره حساب، شماره شبا و نام بانک،
  • اصل کليه مدارك پزشکي اخیر متوفی (در صورت درخواست)
  • گزارش شرح حادثه از مراجع ذیصلاح قانونی (در صورت درخواست برای مثال در خصوص حوادث رانندگی)
  • کپی برابر اصل گواهینامه وسیله نقلیه مرتبط (در مواردی که بیمه شده در زمان وقوع حادثه هدایت وسیله نقلیه را بر عهده داشته باشد، درصورتی خسارت وی در شمول تعهدات بيمهگر قرار خواهد داشت كه بيمه شده در تاريخ وقوع حادثه دارای گواهينامه مجاز رانندگي متناسب با همان وسيله نقليه باشد)
   در صورت استفاده از موتور سیکلت های بالاتر از 250 سی سی علاوه بر گواهینامه مرتبط، ارائه مجوز قانونی جهت استفاده از موتورسیکلت بالاتر از 250 سی سی ضروری است.
  • گزارش نهایی مقام قضایی (پس از انجام تحقیقات کامل) (در صورت درخواست)
 • در صورت نقص عضو بیمه شده

  • کپی برابر اصل تصوير شناسنامه و کارت ملي بيمه شده
  • مدارک بيمارستاني شامل شرح عمل، ‌خلاصه پرونده، عكسهاي راديولوژی و گزارش رادیولوژی
  • گزارش پزشک معالج  مبني بر اتمام معالجات و غیر قابل علاج بودن نقص عضو / پزشک قانونی (در صورت درخواست)
  • گزارش شرح حادثه (در صورت درخواست بیمهگر گزارش شرح حادثه از مراجع ذیصلاح قانونی دریافت می گردد)
  • فرم اعلام خسارت به همراه شماره حساب، شماره شبا و نام بانک صاحب حساب (بیمه شده)
   کپی برابر اصل گواهینامه وسیله نقلیه مرتبط (در مواردی که بیمه شده در زمان وقوع حادثه هدایت وسیله نقلیه را بر عهده داشته باشد، درصورتی خسارت وی در شمول تعهدات بيمهگر قرار خواهد داشت كه بيمه شده در تاريخ وقوع حادثه دارای گواهينامه مجاز رانندگي متناسب با همان وسيله نقليه باشد)
   در صورت استفاده از موتور سیکلت های بالاتر از 250 سی سی علاوه بر گواهینامه مرتبط، ارائه مجوز قانونی جهت استفاده از موتورسیکلت بالاتر از 250 سی سی ضروری است.
 • در صورت بروز هزینه پزشکی برای بیمه شده

  • کپی برابر اصل تصوير شناسنامه و کارت ملي بيمه شده
  • پرونده کامل بیمارستانی شامل اصل صورتحساب بیمارستانی به انضمام مدارک مثبته (یا مستندات مربوطه) / و اصل صورتحساب سایر هزینه های تشخیصی، درمانی و دارویی
  • گزارش شرح حادثه (در صورت درخواست بیمهگر گزارش شرح حادثه از مراجع ذیصلاح قانونی دریافت می گردد)
  • کپی برابر اصل گواهینامه وسیله نقلیه مرتبط (در مواردی که بیمه شده در زمان وقوع حادثه هدایت وسیله نقلیه را بر عهده داشته باشد، درصورتی خسارت وی در شمول تعهدات بيمهگر قرار خواهد داشت كه بيمه شده در تاريخ وقوع حادثه دارای گواهينامه مجاز رانندگي متناسب با همان وسيله نقليه باشد)
   در صورت استفاده از موتور سیکلت های بالاتر از 250 سی سی علاوه بر گواهینامه مرتبط، ارائه مجوز قانونی جهت استفاده از موتورسیکلت بالاتر از 250 سی سی ضروری است.
  • اطلاعات مربوط به بیمهگر بیمه درمان تکمیلی شامل کپی بیمه نامه یا نام شرکت بیمه گر (در صورت وجود)
  • فرم اعلام خسارت به همراه شماره حساب، شماره شبا و نام بانک صاحب حساب (بیمه شده)

توضیحات لازم:

 1. ارسال خسارت فقط با نامه کتبی بیمهگذار مورد قبول می باشد.
 2. کپی برابر اصل می بایست فقط توسط مراجع ذیصلاح (دفترخانههای اسناد رسمی) صورت پذیرد.
 3. حداکثر مهلت اعلام خسارت: 30 روز می باشد.
 4. حداکثر مهلت تکمیل مدارک پس از اعلام خسارت : 60 روز میباشد.
 5. حسب مورد، بیمه گر مدارک تکمیلی مورد نیاز را درخواست می نماید.
دانلود فرم اعلام خسارت
فرم پیشنهاد بیمه نامه عمر و حوادث گروهی
فرم پیشنهاد بیمه نامه عمر گروهی
فرم پیشنهاد بیمه نامه حوادث گروهی
استعلام فوری بیمه عمر
بازگشت به بالای صفحه