رد کردن لینک ها

بیمه‌های اشخاص سامان

بیمه‌های اشخاص سامان

با بیمه اشخاص خود را بیمه می‌کنید! اغلب حوادث، بیماری، از کار افتادگی، نقص عضو و در کل تمام حوادثی که برای فرد ممکن است اتفاق بیفتد و بیمه آن را پوشش می‌دهد جزو بیمه اشخاص است.

این بیمه شامل 4 بیمه عمر، درمان، مسافرتی و حوادث می‌شود. بیمه اشخاص دارای دو نوع انفرادی و گروهی است. تمام انواع بیمه اشخاص هر دو حالت انفرادی و گروهی را دارند به جز بیمه درمان که فقط حالت گروهی را دارد و تهیه کردن آن به‌صورت انفرادی ممکن نیست.

فرضیه ایجاد بیمه‌های اشخاص، کاهش آثار اقتصادی (خطرات جانی – مالی) برای خانواده بوده است.

یکی از اهداف اصلی بیمه اشخاص، حمایت از افراد هنگام بروز مشکلات مالی است به‌طوری که پس از مرگ یا از کارافتادگی نان‌آور خانواده، درآمد مشخص و معینی برای بازماندگان جاری خواهد بود.

دیگر مزیت استفاده از بیمه‌نامه‌های اشخاص استفاده از آن به‌صورت نوعی پس‌انداز است. این بیمه‌نامه‌ها براساس شرایط می‌توانند جنبه حمایتی یا پس‌انداز داشته باشند و حتی یک منبع درآمد اضافی برای زمان پیری و از کارافتادگی شخص به حساب آیند.

بیمه‌گزار باید بسته به توان مالی و اولویت‌های خود، حق بیمه مناسب را برای خود انتخاب کند.

حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کنید، سرمایه عمر شما را تشکیل می‌دهد. سرمایه عمر از حق بیمه و ضریب "تشکیل سرمایه بیمه عمر" تشکیل می‌شود. این ضریب می‌تواند اعداد متفاوتی باشد. بیمه‌گزار باید متناسب با شرایط خود، ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر خود را انتخاب کند.

شرکت‌های بیمه با سرمایه بیمه‌گزاران در پروژه‌های سودآور شرکت می‌کنند و سود آن را با بیمه‌گزاران تقسیم می‌کنند. غالباً درصد زیادی از این سود متعلق به بیمه‌گزار است.
معمولاً درصدی به‌عنوان سود نهایی بیمه عمر به بیمه‌گزار اعلام می‌شود که مجموع سود تضمینی و مشارکت منافع است.
یکی از مزایایی که بیمه عمر دارد، معاف بودن آن از هر مالیات است.

یمه‌گزار دارای بیمه عمر بعد از گذشت مدت مشخصی می‌تواند سرمایه خود را بازخرید کند و بیمه عمر خود را فسخ کند. ارزش بازخرید بیمه عمر در جدول‌هایی به بیمه‌گزار ارائه می‌شود و بیمه‌گزار می‌داند که هر موقع بیمه عمر خود را فسخ کند، چه میزان مبلغی از بیمه دریافت می‌کند. ارزش بازخرید معمولاً مجموع حق بیمه‌های بیمه‌گزار به‌علاوه سودهایی است که بیمه‌گزار به دست آورده است. نحوه پرداخت بازخرید توسط شرکت بیمه می‌تواند به‌صورت نقدی و به‌صورت مستمری و ماهانه باشد.

بازگشت به بالای صفحه