رد کردن لینک ها

تکمیل درمان

بیمه تکمیل درمان سامان

تصویر بیمه درمان تکمیلی

بیمه تکمیلی درمان چیست؟

سرپرستان خانوار می دانند گردش درآمد و هزینه های خانواده باید منظم پیش بروند تا تعادل بین هزینه ها و درآمد ایجاد شود و امورات اقتصادی خانواده با آرامش پیش برود. از جمله هزینه هایی که همیشه در خانواده وجود دارد، هزینه های حیطه سلامت و مسائل پزشکی است. این هزینه ها همیشه هم ناشی از بیماری یا حادثه نیستند. برخی از هزینه ها مانند زایمان که برایمان خوشایند هم هست، یا وقتی به توصیه پزشک هر سال تحت آزمایش قرار می گیریم، خوب است بدانیم سیستم بدنی ما منظم است یا خیر و بتوانیم سریع تر جلوی بروز بیماری را بگیریم.

راهکار خوبی که در این زمینه وجود دارد، استفاده از بیمه تکمیلی درمان برای جبران هزینه های پزشکی است. برای استفاده از بیمه تکمیلی درمان معمولاً از دو روش می توان اقدام کرد:

روش اول:

استفاده از بیمه تکمیلی گروهی یا بیمه تکمیلی شرکت های کم پرسنل. اگر در سازمان یا شرکت بزرگی شاغل هستید، معمولاً این سازمان ها به صورت گروهی با یک شرکت بیمه قرارداد می بندند و شما می توانید با ثبت نام در بیمه تکمیلی، هم خود و هم خانواده تان را تحت پوشش قرار دهید و با آرامش خیال هزینه های درمان خود و خانواده تان را از بیمه تکمیلی سازمان و شرکت خود دریافت کنید.

روش دوم:

استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده سامان. اگر شما شغل آزاد دارید و امکان بیمه شدن به صورت گروهی را ندارید، خوشبختانه راهکار خوبی توسط بیمه سامان پیش بینی شده است. شما می توانید خودتان را به صورت انفرادی یا با اعضای خانواده تان تحت پوشش بیمه تکمیلی خانواده سامان قرار بگیرید. به این منظور باید با  بیمه سامان نمایندگی صالحی کد 1115 تماس بگیرید و از کارشناس بیمه درمان سامان بخواهید که به شما مشاوره تخصصی ارائه نمایند تا در نهایت بتوانید بر اساس جدول بیمه تکمیلی ارائه شده بهترین بیمه تکمیلی موجود را برای خودتان انتخاب کنید.

داشتن بیمه تکمیلی به شما اطمینان می دهد تا بتوانید منابع مالی خود را برای موضوعات دیگری ذخیره کنید زیرا مجبور نخواهید بود هزینه زیادی را در آینده برای درمان بیماری ها بپردازید. بنابراین نیازی به پس انداز برای این موضوع و برای روز مبادا نیست.

نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که وقتی بیمه تکمیل درمان دارید، خدمات درمانی با کیفیت بهتری را دریافت خواهید کرد زیرا نگرانی بابت پرداخت هزینه های بیمارستانی و عمل های جراحی ندارید. همین موضوع تأثیر زیادی در روند بهبودی شما خواهد داشت. همچنین به دلیل فراگیری و شیوع بالای بیماری کرونا، این بیماری نیز تحت پوشش بیمه تکمیل درمان قرار گرفته است. البته که بیمه سامان بیمه‌نامه مخصوصی برای این بیماری با شرایط مناسب به نام بیمه تکمیل درمان کرونا در نظر گرفته است.

برای اطلاع از کلیه پوشش ها و طرح های بیمه تکمیل درمان سامان می توانید از اینجا اقدام کنید.

خدمات مازاد نمایندگی صالحی به بیمه گذاران سامان

 • نمایندگی صالحی برای رفاه حال بیمه گذاران خود امکان نوبت دهی آنلاین برای بیش از 800 پزشک متخصص و فوق متخصص در کلیه زمینه های درمانی را ایجاد نموده است و بیمه گذاران می توانند بدون صرف وقت برای خود از پزشک مورد نظرشان تعیین وقت نمایند.
 • نمایندگی صالحی برای مدیریت زمان و هزینه های رفت و آمد اقدام به قرارداد با چندی از بهترین آزمایشگاه های پیشرفته تهران نموده است و در صورتی که بیمه گذاران نیاز به گرفتن آزمایش داشته باشند از طرف آزمایشگاه افراد متخصص نمونه گیری در محل مورد نظر شما(منزل و محل کار شما) با هماهنگی قبلی به صورت رایگان مراجعه نموده و سپس بعد از دریافت نتیجه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات ویژه می توانید از اینجا اقدام کنید.

نمایندگی بیمه سامان برای همه مردم جهان بالاخص مردم فهیم و مهربان ایران زمین آرزوی سلامتی مستدام را دارد.

به طور کلی پوشش‌های اصلی بیمه تکمیل درمان شامل موارد زیر می باشد:

 • جبران کلیه هزینه‌های مربوط به بستری‌، جراحی، شیمی درمانی‌، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care (جراحی‌هایی که مراحل درمان آن در کمتر از یک روز انجام شود، عمل‌های جراحی Day Care  هستند)
 • هزینه مربوط به افراد همراه برای بیماران زیر ۷ سال و بالاتر از ۷۰ سال در بیمارستان‌ها.
 • هزینه مربوط به انتقال بیمار توسط آمبولانس و فوریت‌‌های پزشکی دیگر. (این پوشش این مورد مشروط ‌به بستری‌ شدن بیمه ‌شده در مراکز درمانی و یا نقل‌ و ‌انتقال بیمار به دیگر مراکز تشخیصی، درمانی طبق دستور پزشک معالج است.)
 • پوشش کامل تاسقف تعهد برای عمل‌های جراحی مربوط ‌به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان
 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • پوشش هزینه‌های مربوط ‌به درمان نازایی و ناباروری شامل عمل‌های جراحی مرتبط، IUI ، ITSC ،ZIFT ،GIFT ، میکرواینجکشن و IVF را هم می‌توان دریافت کرد.
 • دریافت هزینه‌های پاراکلینیکی اول مربوط به سونوگرافی، سونو غربالگری، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، انواع آنژیوگرافی (بجز چشم و قلب)، هزینه‌های پزشکی هسته ای، سی تی آنژیوگرافی، پنتاکم، فوندسکوپی، کانفواسکن، انتروپیون، پاکیمتری و تمام تست‌های بینایی سنجی، ICG، IOL master ، HRT، انواع آندوسکوبی با یا بدون بیهوشی.
 • دریافت هزینه‌های پاراکلینیکی دوم مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی (اسپیرومتری)، نوارعضله (EMG)، نوارعصب (NCV)، نوارمغز (EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، آنژیوگرافی چشم، هولترمانیتورینگ قلب، تست خواب دانستیومتری، تمپانومتری، بادی باکس، تیلت پلتیسموگرافی، ارگواسپیرو متری، رینو ماتومتری، برونکوگرافی و تست متاکولین (PFT) جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌ شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی.
 • دریافت هزینه عمل‌های مجاز سرپایی مثل شکسته ‌بندی، گچ ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 • دریافت هزینه‌های مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم (میزان ضعف بینایی بالای 3 دیوپمتر برای هر چشم)
 • دریافت هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری بیمار
 • دریافت هزینه‌های دندان ‌پزشکی به غیر از ارتودنسی، ایمپلنت و خدمات زیبایی دهان و دندان
 • دریافت هزینه‌های مربوط ‌به خرید سمعک.

با توجه به قوانین موجود، برای کلیه طرح های بیمه تکمیلی درمان، فرانشیز (سهم بیمار) 10% میباشد.

دوست عزیز طبق قوانین موجود و با توجه به اهمیت و ارزش جایگاه بیمه گذاران محترم، داشتن بیمه گر پایه الزامی نمی باشد، اما در صورت نداشتن بیمه گر پایه 18% به حق بیمه شما برای طرح های بیمه تکمیلی درمان میگردد.

در طرح های بیمه تکمیل درمان هزینه های جراحی زیبایی تحت پوشش نمی باشد و با توجه به اینکه هزینه هایی نظیر ارتودنسی و ایمپلنت و ... جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود، بنابراین مورد سوال شما شامل هزینه های بیمه تکمیلی درمان نمی باشد.

در طرح هایی که پوشش عیوب انکساری را دارند تحت پوشش می باشد.

جبران هزینه‌های جراحی مربوط‌به رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک‌بینی، دوربینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم (درجه نزدیک بینی یا دوربینی به‌علاوه نصف آستیگمات‌) 3 دیوپتر یا بیشتر باشد.

در طرح هایی که پوشش نازایی و ناباروری دارند ، اعمال جراحی مرتبط، IUI ، ZIFT ، GIFT ، میکرواینجکشن و IVFو طبق شرایط خصوصی با 9 ماه دوران انتظار قابل پرداخت می باشد.

بله-در صورت تایید پرونده توسط کارشناس مربوطه، تحت پوشش می باشد.

خیر حق بیمه طرح نسیم شامل تخفیف نمی شود. طرح پایه نیز ارائه نمی گردد.

در طرح هایی که پوشش نازایی و ناباروری دارند ، اعمال جراحی مرتبط، IUI، ZIFT، GIFT ، میکرواینجکشن و IVFو طبق شرایط خصوصی با 9 ماه دوران انتظار قابل پرداخت می باشد.

در طرح هایی که پوشش نازایی و ناباروری دارند ، اعمال جراحی مرتبط، IUI، ZIFT، GIFT ، میکرواینجکشن و IVFو طبق شرایط خصوصی با 9 ماه دوران انتظار قابل پرداخت می باشد.

در صورت تائید وضعیت و سلامت بارداری توسط پزشک معتمد شرکت بیمه سامان میتواند تحت پوشش می باشد- هزینه زایمان به جهت داشتن 9 ماه دوران انتظار،غیر قابل پرداخت می باشد.

بله-در صورت تایید پرونده توسط کارشناس مربوطه، تحت پوشش می باشد.

طبق دستورالعمل تامین اجتماعی فقط تعداد معدودی آزمایش توسط ماما مورد قبول است فقط دستور سونوگرافی بارداری آن هم در 3 استان اصفهان ، اردبیل و گلستان مورد قبول است.

بله- بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفاً مازاد بر سهم بیمه‌گر اول و طبق جدول فارماکوپه قابل پرداخت می باشد.

در صورت تایید پزشک معتمد با رویت مدارک پزشکی و معاینه حضوری قبل از عمل قابل پرداخت است.

در صورت تایید پزشک معتمد با رویت مدارک پزشکی و معاینه حضوری قبل از عمل قابل پرداخت است.

داروها بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفاً مازاد بر سهم بیمه‌گر اول و طبق جدول فارماکوپه قابل پرداخت می باشد

در صورت تایید پزشک معتمد با رویت مدارک پزشکی و معاینه حضوری قبل از عمل قابل پرداخت است.

بله تحت پوشش می باشد و از سقف دندانپزشکی قابل پرداخت می باشد.

در صورت تایید پزشک معتمد با رویت سونوگرافی قبل از عمل و معاینه بیمار

بازگشت به بالای صفحه