رد کردن لینک ها

بیمه آتش‌سوزی

بیمه آتش‌سوزی سامان

بیمه آتش سوزی چيست؟

آیا تابحال فکر کردید دارایی های شما مانند خانه، مغازه، کارگاه، کارخانه و … اگر روزی دچار حادثه شوند، چطور میخواهید سرمایه خود را بازیابی کنید؟

شاید فکر می کنید که همه جوانب و موارد ایمنی را رعایت کرده اید. اما در مقابل خطرات و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله چه خواهید کرد؟

اصلاً همه اینها به کنار، اگر روزی همسایه مجاور شما دچار آتش سوزی شد و این آتش سوزی به محل شما سرایت کرد، آن وقت رعایت موارد ایمنی توسط شما کاری نخواهد کرد.

پس در کنار همه این موارد باید فکری به حال بازیافت سرمایه خود پس از وقوع خسارت باشیم.

خطرات اصلی بیمه آتش سوزی

خطرات اصلی که همواره در بیمه نامه های آتش سوزی وجود دارند عبارتند از:

آتش سوزی، صاعقه و انفجار

خطرات اضافی بیمه آتش سوزی

شما می توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر مواردی زیر را هم به بیمه نامه آتش سوزی خود اضافه کنید:

  1. زلزله و آتشفشان (Earthquake): این پوشش خساراتی را که مستقیماً توسط زلزله و یا آتشفشان و آتش سوزی ناشی از زلزله و آتشفشان ایجاد شده باشند را در بر می گیرد.
  2. سیل (Flood): سیل هایی که به علت طغیان آب رودخانه ها، شکستن سد ها و بارش برف و باران ایجاد می شوند.
  3. سقوط هواپیما (Air Crash Damage): خسارت هایی که ناشی از سقوط هواپیما و یا هلیکوپتر و اشیاء آن ها (به جز جنگ افزار ها و بمبها) باشند.
  4. سرقت با شکست حرز (Burglary): در این مورد فقدان یا خرابی ناشی از دزدی با شرط شکست حرز را پوشش می دهد.
  5. ضایعات ناشی از آب و برف و باران و ترکیدگی لوله های آب ( Damage By Water )
  6. شکست شیشه: خسارت هایی که بر اثر عوامل خارجی به شیشه وارد می شود.
  7. طوفان، تند باد و گردباد (Storm)

بله، شما می توانید بیمه آتش سوزی را برای مدت کمتر از یک سال خریداری کنید.

در برخی موارد مثل بیمه آتش سوزی انبار، یا بیمه آتش سوزی کارخانه و کارگاه تولیدی، حتماً نیاز به بازدید هست. اما شرکت بیمه سامان در برخی دیگر از موارد مثل بیمه آتش سوزی منزل مسکونی این امکان را فراهم کرده است که بدون بازدید بتوان بیمه نامه را صادر کرد.

وقتی قصد محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی و خرید آن را داشته باشید، یکی از مهمترین کارها محاسبه سرمایه بیمه نامه است. در این بیمه سرمایه به بخش های مختلفی از جمله بنای ساختمان، اثاثیه، موجودی انبار، تأسیسات و ... تقسیم بندی می شود. خیلی مهم است که سرمایه این بیمه نامه را درست محاسبه کنیم چرا که در زمان پرداخت خسارت همین سرمایه ملاک عمل خواهد بود. اگر سرمایه را کم حساب کنیم، طبق ماده 10 قانون بیمه، شرکت بیمه می تواند خسارت را کمتر و به نسبت ارزش بیمه شده به ارزش واقعی ملک پرداخت کند

بازگشت به بالای صفحه